Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Reklama
Reklama

Statystyki

Reklama
Czekam na kolejne wyzwania sportowe
Wpisał Polnews.co.uk, zdjęcie: Steven Smith   
Czwartek, 19. Maj 2016 08:13
Rozmowa z kapitanem IBB Polonia Bartkiem Kisielewiczem.
Gratulacje! To był wspaniały sezon. Czy spodziewałeś się takich wyników, jak zdobycie pucharu oraz mistrzostwa przez IBB Polonia?

Dziękuję za gratulacje. Zawsze wychodziliśmy na boisko z myślą o wygranej. W każdym meczu chcieliśmy pokonać rywali i zdobyć komplet punktów.

I przegraliście tylko jeden mecz?
Tak, było to spotkanie z odwiecznym rywalem czyli Team Northumbria. Ten mecz odbył się na wyjeździe. W pewnym momencie trochę zagapiliśmy się, rywale odjechali na kilka punktów i przegraliśmy ważnego seta. Uszło z nas powietrze, chociaż nie odpuszczaliśmy do końca meczu, cały czas walcząc o wynik. Niestety, ponieśliśmy porażkę.

Później była kolejna seria wygranych spotkań, aż do tych najważniejszych. Puchar Anglii oraz Mistrzostwo Anglii pojechały do Londynu, a nie do odwiecznego rywala z północy Wysp.
Te wygrane to jedne z najwspanialszych momentów w moim życiu sportowym. Pod szyldem IBB Polonia zebraliśmy wspaniałą ekipę siatkarzy, którzy stworzyli drużynę i po prostu zasługiwali na zdobycie tych tytułów. To wspaniałe uczucie, być w gronie najlepszych siatkarzy w Anglii. Czekamy teraz na kolejne wyzwanie sportowe na arenie międzynarodowej.

Zawsze mogliście liczyć na wsparcie kibiców.
Tak, nasi kibice byli kolejnym zawodnikiem IBB Polonia. Wspierali nas na wszystkich meczach, również wyjazdowych. Inne ekipy zazdroszczą nam tego, że jest grupa ludzi, którzy dopingują nas w trakcie meczów. Dziękuję w imieniu zawodników za to wsparcie!

Oprócz kibiców, kto zasługuje na wyróżnienie w poprzednim sezonie?

Jak wspomniałem wcześniej, zagraliśmy, jako drużyna, więc wyróżnienie należy się wszystkim chłopakom, sztabowi trenerskiemu, kierownictwu klubu oraz sponsorom. Dziękuję za wsparcie!

Dziękuję za rozmowę i trzymam kciuki za mecze w rozgrywkach europejskich.


Fotografia zawodników, działaczy IBB Polonia z Panem Witoldem Sobkowem, Ambasadorem RP w Wielkiej Brytanii.

Idziemy w dobrym kierunku

Rozmowa z prezesem IBB Polonia Bartkiem Łuszczem.

IBB Polonia jest obecnie najlepszą drużyną siatkarską w Anglii.
Kiedy trzy lata temu zaangażowałem się w siatkówkę, to nie zrobiłem tego tylko na jeden sezon. Traktowałem to jako długofalowy projekt, budowany cierpliwie przez grupę osób, które mają podobne podejście do tej sprawy. Przez trzy lata drużyna przeszła wiele zmian, nie tylko kadrowych, ale również organizacyjnych, jako klub. Ten sezon potwierdził, że idziemy w dobrym kierunku. Przed nami nowe możliwości, które postaramy się wykorzystać. Oczywiście z korzyścią dla klubu.

Kibiców najbardziej interesuje to, czy zagracie w rozgrywkach europejskich. Jaka jest sytuacja?
Pracujemy nad tym, żeby drużyna IBB Polonia zagrała w Challenge Cup organizowanym przez CEV. To bardzo skomplikowany proces. Trzeba spełnić różnego rodzaju wymagania organizatora rozgrywek. Mam jednak nadzieję, że informacja, którą przekażemy kibicom w najbliższym czasie będzie pozytywna.

Czy gra w rozgrywkach europejskich wiązać się będzie ze zmianami kadrowymi w drużynie?
Z pewnością pojawią się nowi zawodnicy w IBB Polonia, jednak za wcześnie o tym mówić. Ostatni dzień starego sezonu stał się automatycznie pierwszym dniem nowego sezonu. Zawodnicy są na urlopach, odpoczywają od siatkówki, a władze klubu pracują pełną parą. Chcemy zagrać nie tylko w europejskich rozgrywkach, ale w lidze Super 8. Działamy na kilku frontach, myślimy o nowych zawodnikach, chcemy wprowadzić nowe pakiety sponsorskie, myślimy nad nowymi atrakcjami dla kibiców. Pracujemy cały czas nad tym, aby projekt pod nazwą IBB Polonia był jak najlepszy pod każdym względem.

W minionym sezonie mówiło się nie tylko o zawodnikach IBB Polonia, ale również o kibicach.
Nasi kibice są słynni w całej Europie, nie tylko na Wyspach. Wprowadzili nową jakość w siatkarskim środowisku w Anglii. Jeździli na mecze wyjazdowe, kibicowali drużynie w hali w Brentford. Dobrze mieć za sobą grupę wiernych fanów, którzy są z drużyną na dobre i na złe. Inne drużyny zazdroszczą nam takich kibiców.

Budowa drużyny to również sponsorzy. Macie za sobą bardzo dobrego partnera w postaci firmy IBB.
Szef firmy IBB Polish Building Wholesale, pan Jacek Ambroży, to mecenas siatkówki w Anglii. Jego zaangażowanie ma wpływ nie tylko na nasz klub, ale również na rozwój dyscypliny na Wyspach. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył nasz klub i cieszę się, że mamy taką samą wizję przyszłości.

Mecenasami IBB Polonia są również inne firmy oraz instytucje.
W sezonie 2015/2016 wspierały nas firmy Maja Polish Deli, CBL, Manualmed, Polka PR. Bardzo dobre relacje mieliśmy z Panem Witoldem Sobkowem, Ambasadorem RP w Londynie, z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w Warszawie oraz z Panem Bogdanem Beclą, dyrektorem Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Londynie. Specjalne relacje łączyły nas również z Panem Konradem Piechockim, Prezesem PGE Skra Bełchatów oraz oczywiście z samym klubem z Bełchatowa - czyli naszą drużyną partnerską. Dziękuje wszystkim w imieniu swoim i drużyny!

Trzymam kciuki za powodzenie i dziękuję za rozmowę.