Statystyki

Zwycięstwo Manchesteru!
Wpisał Tekst: Łukasz Samek, Zdjęcia: Robert Ossowski
Czwartek, 17. Marzec 2016 13:41
W niedzielę 13 marca w hali Middlesbrough Sports Village w ramach rozgrywek FA National Futsal League doszło do pojedynku pomiędzy Middlesbrough Futsal Club a Manchester Futsal Club. Mecz rozpoczął się od kilku sytuacji bramkowych dla jednej i drugiej drużyny.

Jako pierwsi drogę do bramki znaleźli zawodnicy Middlesbrough i po pięknym strzale pod poprzeczkę Dylan McAvoy zdobył pierwszą bramkę spotkania. Zawodnicy Manchesteru odpowiedzieli natychmiastowo dwoma golami. W 6 minucie meczu Phila Codda pokonał Eddie Bryers, a minutę później Sam Richardson. W dalszej części meczu obie drużyny stworzyły wiele sytuacji podbramkowych, ale świetne interwencje bramkarzy zapobiegały utracie bramek.

W 17 minucie Mikey Roberts idealnie wyłożył piłkę i Pete Bulmer doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się remisem, dwa gole „do szatni” zdobył Raducio King. Druga połowa to nieustanne ataki zawodników Middlesbrough. Goście bardzo umiejętnie bronili się i groźnie kontratakowali. Mimo wielu dogodnych akcji wynik nie ulegał zmianie i trener gospodarzy zaryzykował wycofaniem bramkarza.

Ryzyko wykorzystali gospodarze i po przejęciu piłki rozgrywanej przez zawodników Boro Richard Ward strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania na 2:5. Dla drużyny Manchesteru był to ostatni mecz sezonu regularnego. Teraz drużyna przygotowywać się będzie do fazy play-off. Natomiast Middlesbrough ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie ligowe. 27 marca zespół Boro rozegra mecz wyjazdowy z zespołem Birmingham Tigers Futsal Club.

W ramach rozgrywek Futsal Cup 10 kwietnia (początek spotkania o godzinie 15:30) Middlesbrough zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Birmingham Futsal Club a Helvecia FC. Bilety w cenie trzech funtów będzie można nabyć przed spotkaniem. Organizatorzy spotkania serdecznie zapraszają.

Middlesbrough Futsal Club – Manchester Futsal Club 2:5 (2:4)

Bramki: Dylan McAvoy, Pete Bulmer (Middlesbrough), Radiucio King (dwie), Eddie Bryers, Sam Richardson, Richard Ward (Manchester)
Żółte kartki: Mikey Robert (Middlesbrough), Ben Seol (Manchester)

Middlesbrough Futsal Club: 1. Phil Codd, 2. Adam Byron, 4. Dylan McAvoy, 5. Val Evans, 6. Robbie Bettson, 7. Phil Bulmer, 8. Mikey McGee, 9. Pete Bulmer, 10. Mikey Roberts, 11. Jonny Lazanby
Trener: Jamie Bettson

Manchester Futsal Club: 1. Marcos Magalhaes, 2. Richard Ward, 5. Danny Stapleton, 8. Giles Collier, 9. Jordan Edge, 10. Sam Richardson, 11. Raducio King, 12. Russell Astle-Coates, 14. Ben Seol, 18. Eddie Bryer
Trener: Chris Vernon

Artykuł: Łukasz Samek
Zdjęcia: Robert C. Ossowski / Profotto