Statystyki

Newcastle United vs Hull City - tylko remis
Wpisał NUFC.pl
Poniedziałek, 16. Marzec 2009 10:31
Sobotniego popołudnia 14 marca Newcastle United wyjechało na Kingston Comms Stadium by tam podjąć drużynę Hull City. Po kontuzjach do składu powrócili Michael Owen, Nicky Butt oraz Damien Duff. Dwóch pierwszych mogliśmy ujrzeć na boisku od pierwszych minut.

Już na początku spotkania Hull rzuciło się do ataku. Atak tygrysów powstrzymał jednak ostatecznie Bassong, który głową odegrał piłkę do Steve’a Harpera.

Chwilę później było już niestety 1-0 dla gospodarzy. W 8. minucie spotkania w środku pola piłkę stracił Geremi. Geovanni świetnie zagrał futbolówkę na skrzydło do Craiga Fagana. Ten celnie dośrodkował w pole karne, gdzie gola głową zdobył Geovanni.

W 13. minucie po rajdzie Jonasa Newcastle wywalczyło pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. Z narożnika boiska dośrodkowywał Geremi, jednak piłka nie trafiła do żadnego z graczy Srok.

Dwie minuty później po oszukaniu rywali, Geremi zdołał dograć piłkę do Obafemiego Martinsa. Ten z odległości około 14 metrów pomylił się jednak i piłka ostatecznie poszybowała nad bramką Duke’a.

Chwilę później po rzucie wolnym na bramkę Srok strzelał Mendy, jednak piłka nie znalazła drogi do siatki Steve’a Harpera.

Hull miało swoją szansę na zdobycie drugiej bramki, gdy po rzucie rożnym Kevina Kilbane’a piłkę do siatki miał szansę skierować Anthony Gardner, jednak jego strzał okazał się niecelny.

W 26. minucie za niesportowe zachowanie żółtą kartkę obejrzał Craig Fagan.

Chwilę później kartonik tego samego koloru powędrował do Geremiego za faul na Zayatte.

W 37. minucie padło wyrównanie. Nicky Butt po otrzymaniu piłki od Jonasa Gutierreza dośrodkował futbolówkę w pole karne. Tam znalazł się dobrze ustawiony Steven Taylor, który po strzale prawą nogą skierował piłkę do siatki Duke’a.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1-1.

Już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy żółtym kartonikiem ukarany został Alan Smith za brzydki faul na Geovannim.

W 53. minucie nastąpiła pierwsza zmiana w meczu. Alberto Manucho zastąpił Daniela Cousina.

Drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu dla graczy Hull obejrzał w 56. minucie Kamil Zayatte za faul na Michaelu Owenie.

W 65. minucie fantastyczną okazję na zdobycie bramki mieli gracze Hull, którzy wychodząc we dwóch na Steve’a Harpera nie zdołali zdobyć gola.

Kilka minut później Garcia zastąpił na boisku Craiga Fagana.

Wiele razy w obronie świetnie interweniował Bassong. Można by rzecz – jak zwykle.

W 73. minucie powracającego po kontuzji Michaela Owena zastąpił Shola Ameobi. Anglik mimo nikłych okazji strzeleckich pomagał kolegom z zespołu w rozgrywaniu piłki i jej odbiorze.

Chwilę później nastąpiła kolejna zmiana w szeregach Srok. Alan Smith został zmieniony przez Ryana Taylora. W konsekwencji Geremi powędrował do środka boiska.

Pięć minut później po akcji Martins – Geremi ten drugi zdecydował się oddać strzał na bramkę Hull, jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Przez niemalże całą drugą połowę Newcastle starało się atakować, jednak niewiele wynikało z prób Srok. Hull skoncentrowało się na kontratakowaniu bramki rywali.

W 80. minucie N. Barmby zmienił na boisku B. Mendy’ego.

Dziesięć minut później kolejną żółtą kartką ukarany został gracz Hull. Kartonik żółtego koloru obejrzał Garcia.

Do końca spotkania wynik nie zmienił się i Newcastle zremisowało z Hull na ich terenie 1-1.

Po raz kolejny Newcastle straciło punkty z rywalem, który był do ogrania. Spadek Srok zdaje się być coraz bliższy, tym bardziej, gdy zajrzy się w terminarz, który jasno ukazuje jeszcze dramatyczniejszą sytuację Newcastle. Miejmy jednak nadzieję, że wreszcie podopieczni Chrisa Hughtona obudzą się ze snu zimowego i zaczną grać na miarę swoich możliwości.