Statystyki

DERBY Newcastle - Sunderland 1:1
Wpisał NUFC.pl
Niedziela, 01. Luty 2009 22:59
Remisem 1:1 zakończyły się 141 derby Tyne-Wear. Do przerwy po bramce Djibrilla Cisse prowadził Sunderland, a w drugiej połowie z rzutu karnego wynik ustalił Shola Ameobi.

Ameobi wyszedł w pierwszej jedenastce Srok zastępując kontuzjowanego Michaela Owena. Od pierwszej minuty zagrał też nowy nabytek Newcastle – Kevin Nolan, a po raz pierwszy od września na trybunach zasiadł Mike Ashley.

Już od pierwszych minut zawodnicy obu ekip pokazały jak bardzo zależy im na tryumfie w tym dniu, a Sunderland dwukrotnie mógł objąć prowadzenie. Najpierw z rzutu wolnego w słupek trafił Kieran Richardson, a później Kenwyne Jones pokonał Steve’a Harpera, ale na posterunku był Nolan, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Parę minut później Harper udowodnił, że bez problemu może zastąpić Shaya Givena, kiedy to obronił dośrodkowanie Cisse, które zamieniło się w strzał. Bramkarz Srok zdołał wybić piłkę na róg.

Po drugiej stronie boiska o dużym pechu mógł mówić Andy Carroll, gdy po dośrodkowaniu Jose Enrique jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce bramki Martona Fulopa.

W 32 minucie wynik spotkania otworzył Djibrill Cisse. Czarne Koty ruszyły z kontrą, świetnie podanie Deana Whiteheada otworzyło drogę do bramki francuskiemu napastnikowi, który dopiero po dobitce pokonał Harpera.

W pierwszej połowie Carroll jeszcze raz spróbował szczęścia, ale jego uderzenie minęło bramkę gości. Dopiero po przerwie Newcastle rzuciło się do odrabiana strat.

Najpierw George McCartney musiał ratować swoją drużynę przed utratą bramki po uderzeniu swojego kolegi Danny’ego Collinsa, a później sędzia Howard Webb nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego po starciu Damiena Duffa z Antonem Ferdinandem.

W 69 minucie w polu karnym Steed Malbranque przewrócił Stevena Taylora i tym razem pan Webb wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Shola Ameobi i pewnym strzałem wyrównał wynik spotkania.

Do końca meczu więcej szans stworzyli sobie goście: Sebastien Bassong uratował Sroki zatrzymując Jonesa, z rzutu wolnego przestrzelił Richardson, Andy Reid również spudłował, a Michael Chopra zamiast strzelać podał do Jonesa i Sunderland stracił szansę na gola.

Ten remis oznacza, że Newcastle już od ośmiu spotkań nie potrafi wygrać. Teraz Sroki czeka wyjazd na mecz z czerwoną latarnią Premier League – West Bromwich.