Statystyki

Kolejna porażka Newcastle
Wpisał NUFC.pl
Poniedziałek, 19. Styczeń 2009 09:17
Kolejny słaby występ i kolejna porażka – tak można podsumować wyjazd Newcastle na Ewood Park. Blackburn zwyciężyło 3-0, a Sroki kończyły mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Nicky’ego Butta.

W wyjściowym składzie Srok kolejny raz zagrali Andrew Carroll oraz David Edgar. Na skrzydłach ustawienie zostali Charles N’Zogbia i Damien Duff. Powracający po kontuzji Joey Barton zasiadł na ławce rezerwowych.

Newcastle mecz zaczęło zdecydowanie lepiej od swoich rywali. Carroll jako pierwszy dał znak do ataku, kiedy to jego strzał głową przeszedł obok bramki.

Później trwało oblężenie bramki Paula Robinsona. Swoją szansę miał Owen, ale został zablokowany, główkę Carrolla z linii bramkowej wybił Keith Andrews, a strzał N’Zogbii z rzutu wolnego bez problemu obronił golkiper gospodarzy.

Ataki Srok ustały, a okazję stworzyło Blackburn. Andre Oijer wraz z Brettem Emertonem przeprowadzili ładną akcję lecz strzał Holendra z 20 metrów przeleciał wysoko nad poprzeczką.

W 36 minucie po rzucie z autu bliski zdobycia bramki był Christopher Samba, ale jego uderzenie przeszło tuż obok słupka. Chwilę później po drugiej stronie boiska okazję do zdobycia bramki zmarnował Nicky Butt.

Po przerwie Newcastle znów zdecydowanie zaatakowało, ale nie na długo, bo już w 52 minucie z rzutu wolnego mocno uderzył McCarthy lecz Shay Given zdołał odbić piłkę na słupek.

Gdy wydawało się, że Newcastle opanowało sytuację na boisku David Edgar sfaulował McCarty’ego we własnym w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pokonał Givena.

Minęło 6 minut i bramkarz Srok kolejny raz wyciągał piłkę z siatki. Błędy w obronie wykorzystał Jason Roberts i pewnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Joe Kinnear wprowadził na boisko Joeya Bartona oraz Jonasa Gutierreza, ale nie wiele to zmieniło, a Blackburn wciąż atakowało. Sfrustrowany Butt sfaulował Davida Dunna za co zobaczył drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

Grające w przewadze jednego piłkarza Blackburn zdobywało jeszcze większą przewagę, aż w końcu Jason Robert po raz drugi pokonał Givena ustalając wynik meczu na 3-0.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej porażki Newcastle, które w drugiej połowie nie zrobiło nic, by odrobić straty. Teraz Sroki będą miały półtora tygodnia by przygotować się do wyjazdowego meczu z Manchesterem City.