Statystyki

Biało-czerwoni o krok od zwycięstwa w turnieju
Wpisał Łukasz Samek
Czwartek, 13. Czerwiec 2013 21:34
W niedziele 9 czerwca w Newcastle zakończył się futsalowy turniej Czterech Narodów. Zwycięstwo zapewniła sobie drużyna Stanów Zjednoczonych pokonując w ostatnim spotkaniu reprezentację Polski 4:2.

Przed rozpoczęciem meczu obydwa zespoły miały na swoim koncie komplet zwycięstw, lecz ze względu na lepszy bilans bramkowy, jedynie wygrana gwarantowała Polakom ostateczny tryumf w turnieju. Po pierwszej połowie polska drużyna prowadziła po bramce Michała Wojciechowskiego 1:0. Pierwsze 20 minut rozgrywane było pod dyktando drużyny biało-czerwonych. W drugiej połowie niewykorzystane sytuacje zemściły się na reprezentacji Polski. Na dwa gole strzelone przez Lucasa Stauffera, Michał Wojciechowski odpowiedział drugim trafieniem w meczu. Później kolejną bramkę dla Stanów Zjednoczonych dołożył Kraig Chiles. W tym czasie reprezentacja biało – czerwonych grała w osłabieniu. Wiedząc, że remis nie daje zwycięstwa w turnieju trener Andrea Bucciol zdecydował się wycofać bramkarza, co w końcówce wykorzystał Pat Healey zdobywając czwartą bramkę dla USA. Ostatecznie Polacy, oklaskiwani przez licznie zgromadzoną w  hali Sport Central polską publiczność, zajęli drugie miejsce w turnieju.

„Po dwóch zwycięstwach odniesionych w pierwszych meczach turnieju, nasz apetyt na zwycięstwo był uzasadniony. Odzwierciedleniem dobrej gry naszej reprezentacji była pierwsza połowa meczu z USA. Na nasze nieszczęście mecz trwa dwie połowy, a drugie 20 minut spotkania były w naszym wykonaniu zdecydowanie najsłabsze w całym turnieju. Wkrótce wraz ze sztabem szkoleniowym przeanalizujemy  grę naszej reprezentacji. Organizacja imprezy stała na najwyższym poziomie, dlatego chciałbym wyrazić szczególne podziękowania angielskiej federacji za zaproszenie na turniej” – podsumował występ reprezentacji Polski Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Kazimierz Greń