Statystyki

Great North Run 2008 - fotorelacja cz.1/2
Wpisał Polnews.co.uk & Andy
Poniedziałek, 06. Październik 2008 11:17
Great North Run 2008 NEWCASTLEPonad 51 000 tysięcy uczestników (rekordowa ilość) wystartowało w tegorocznym, największym na świecie pół maratonie na trasie Newcastle – South Shields (do przewiezienia bagaży biegaczy potrzebnych było ponad 40 dwupiętrowych autobusów).

Jak zwykle obok elity zawodowych biegaczy wystartowało tysiące zwykłych ludzi, którzy poprzez swój bieg chcieli wspomóc różne akcje charytatywne. Nie zabrakło prześmiesznych strojów uczestników, którzy poprzebierani byli m.i. w jaskiniowców, rycerzy Jedi, czy bohaterów Pulp Fiction.

W tym roku mieliśmy po raz pierwszy polskie akcenty: Marcin Fudale zajął 41 miejsce w klasyfikacji generalnej, Paweł Tylus zajął 2077 miejsce, a amatorka, Polka mieszkająca w Newcastle – Marzena Kurzawa zajęła 17242 pozycję. Serdecznie gratulujemy a wszystkich zapraszamy do obejrzenia zdjęć.