Statystyki

IBB Polonia wróciła z jednym punktem z Newcastle
Wpisał Jakub Górski, zdjęcie siatkarzy: Steven Smith
Środa, 02. Marzec 2016 07:03
To był wspaniały mecz. Jeden z najlepszych w historii ligi Super 8. Również wspaniała była atmosfera, dzięki kibicom Polonii, którzy przyjechali z Londynu do Newcastle, aby być z drużyną.

Siatkarze IBB Polonia przywieźli tylko jeden punkt z wyjazdowego meczu w Newcastle. Po zaciętym pojedynku podopieczni Vangelisa Koutouleasa musieli uznać wyższość rywali z Team Northumbria.

Mecz rozpoczął się koncertowo w wykonaniu IBB Polonia. Siatkarze z Londynu nadawali ton grze i pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem “Polonistów” do 18-stu. Druga odsłona tego pojedynku była bardziej wyrównana, gospodarze zaczęli pokazywać “lwi pazur”, nic jednego nie zapowiadało tego, co wydarzyło się później. W trzecim secie gospodarze wygrali do 23, a wynik czwartego seta był bardzo bolesny dla IBB Polonia - ekipa z brytyjskiej stolicy zdobyła tylko 15 punktów. Tie break był jednak bardziej wyrównany, mógł zakończyć się wygraną gości, ale to jednak Team Northumbria był górą w emocjonujący meczu.

Team Northumbria - IBB Polonia London 3:2 (18:25, 26:28, 25:23, 25:15, 16:14)

Po meczu powiedzieli:

Vangelis Koutouleas, trener IBB Polonia: - Chwila dekoncentracji w III secie sprawiła, że przegraliśmy całe spotkanie. Będziemy analizować ten mecz, wyszukiwać błędy, aby wyeliminować je w przyszłości, kiedy rozpoczną się najważniejsze mecze w tym sezonie.

Bartek Kisielewicz, kapitan IBB Polonia: - Przegrana zawsze boli, ale dobrze, że przytrafiła nam się teraz, niż później, kiedy sezon wchodzi w decydującą fazę play off. Cieszymy się z jednego punktu zdobytego na trudnym terenie. W Newcastle stworzyliśmy dobre widowisko. Kibicom dziękujemy za doping. Szczególnie tym fanom, którzy przyjechali na ten mecz specjalnie z Londynu.

IBB Polonia liderem ligi Super 8

IBB Polonia jest na czele tabeli ligi Super 8, mając na koncie 32 punkty. Drugie miejsce zajmuje Team Northumbria (29 punktów), na trzeciej pozycji są siatkarze Sheffield Hallam (18 punktów). W sobotę, 5 marca IBB Polonia zagra wyjazdowy mecz z Leeds VC. Spotkanie odbędzie się Gryphon Sports Centre (Woodsley Rd, LS2 9LZ)  w Leeds. Początek meczu o godzinie 12:45.

Relacja wideo ze spotkania z Newcastle – kliknij tutaj...