Statystyki

Mistrz Anglii górą!
Wpisał Łukasz Samek, zdjęcia: Robert C. Ossowski
Wtorek, 28. Kwiecień 2015 07:13
26 kwietnia w Thornaby Pavilion odbyła się piąta kolejka spotkań w Super Lidze. Middlesbrough Futsal Club podejmowało zespół Baku United. Goście to jedyny profesjonalny klub w Anglii, obecny mistrz kraju oraz jedna z najlepszych drużyn w Europie.

Drużyna Baku United od początku spotkania zaatakowała gospodarzy tworząc sobie szereg sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie również gospodarze stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać. Do przerwy goście prowadzili 4:0. Na początku drugiej połowy za faul czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Baku United – James Dalton.

Po zejściu z boiska bramkarza, drużyna Boro grała w przewadze, lecz nie potrafiła jej wykorzystać. Dwie minuty gry w przewadze nie przyniosły zmiany rezultatu, co w myśl przepisów oznacza że na plac gry może wrócić piąty zawodnik. W pełnym składzie Baku United pokusiło się o kolejne bramki,  a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:9. Bramki dla drużyny z Londynu zdobyli: Jose Lozano (5), Jonathan Camara (2) oraz Tobias Seeto (2). Należy jednak pamiętać że drużynę Middlesbrough Futsal Club tworzą bardzo młodzi zawodnicy i na tle profesjonalnych zawodników z olbrzymim doświadczeniem zaprezentowali olbrzymią wolę walki oraz zaangażowanie.

W przyszłym tygodniu drużynę z Middlesbrough czeka wyjazdowe spotkanie z Sheffield. Po pięciu kolejkach Boro z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami zajmuje 5 miejsce w Grupie B.

Middlesbrough Futsal Club – Baku United 0:9 (0:4)