Statystyki

CBL Polonia przegrywa w Newcastle, a jej kibice podbijają kraj
Wpisał Polnews.co.uk
Środa, 05. Listopad 2014 14:57
Mecze CBL Polonii Londyn z rywalami z Newcastle - drużyną Team Northumbria to zawsze hity kolejki. Obie ekipy stawiają przed sobą bardzo wysokie cele w Angielskiej Lidze Siatkarskiej, więc emocji, gdy grają nigdy nie brakuje.

To właśnie z tą drużyną CBL Polonia przegrała w półfinale ligi w zeszłym roku i właśnie z nimi wygrała w finale w 2013 zdobywając Mistrzostwo Anglii. Od tamtego roku zmieniło się w angielskiej siatkówce wiele - jest coraz większe zainteresowanie ligą, co przekłada się na liczbę kibiców na meczach. Gdy w tej kolejce CBL Polonia grała w hali Uniwersytetu w Newcastle na trybunach zasiadło około 150 kibiców, a pośród nich było piętnastu kibiców z Klubu Kibica Polonii Londyn.

“Jestem niezmiernie dumny z naszych sympatyków, którzy pokonali prawie tysiąc kilometrów, żeby być z nami. Ich obecność na meczach w Londynie już nikogo nie dziwi, ale hałas jaki zrobili na północy kraju nie mógł być niezauważony - wiele zdjęć i bardzo pozytywnych komentarzy na ich temat pojawiło się w mediach społecznościowych - to świetna wizytówka Polonii i Polaków na Wyspach” - powiedział Bartłomiej Łuszcz - prezes CBL Polonii.

Od strony sportowej mecz niestety nie należał do udanych dla londyńczyków. Po pierwszym wygranym secie niestety przyszły trzy przegrane z rzędu i tę kolejkę CBL Polonia zakończyła bez punktu.

Trener Patrik Selep robił wszystko, aby odmienić losy tego spotkania, niestety nie udało się, a tak wyglądało to z jego perspektywy: “Spotkanie z naszym największym rywalem w lidze rozpoczęliśmy bardzo dobrze serwując i rozgrywając piłkę - to wszystko sprawiło, że wygraliśmy w pierwszym secie. W drugiej odsłonie rywale poprawili zagrywkę i sprawiali nam nieco więcej problemów. Do stanu 16:15 wszystko szło dobrze, ale niestety potem straciliśmy nieco koncentracji i rywal zdołał wygrać drugiego seta. W trzeciej i czwartej odsłonie grało nam się bardzo ciężko - walczyliśmy nie tylko z przeciwnikiem, ale też z naszymi głowami - wygrana w takiej sytuacji jest niemożliwa. Musimy pracować nad psychiką - rywal był na pewno w naszym zasięgu”

W następną sobotę Polonia jedzie na mecz drugiej kolejki Pucharu Anglii do Manchesteru, gdzie zmierzy się z lokalną drużyną - Marvels.

Team Northumbria - CBL Polonia Londyn - 3:1 (23:25, 25:20, 25:17, 25:16)