Statystyki

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2 - z piekła do nieba!
Wpisał Polnews.co.uk
Piątek, 22. Lipiec 2011 02:42
Dundee Utd. - Śląsk Wrocław 3:2Kibice Śląska Wrocław (także z Newcastle i rejonu North East), którzy wczoraj wieczorem tłumnie  zawitali do szkockiego Dundee, nie mogli narzekać na brak emocji. Przegrywać po pięciu minutach 0:2, a mimo to odrobić straty i awansować, to nie mała sztuka.

Gdy piłkarze schodzili do szatni po pierwszej połowie przy stanie 3:1 dla Dundee, wydawało się że znowu będzie rzeź niewiniątek jak w sezonie 1980/81, gdy w Pucharze UEFA Śląsk Wrocław przegrał z Dundee United 2:7 (także pod wodzą obecnego trenera Oresta Leńczyka). W drugiej połowie wrocławianie wspierani gardłami ok. 2000 polskich kibiców zagrali jednak dużo mądrzej w defensywie i nie dali sobie strzelic kolejnego gola. Doping bardzo się przydał, bowiem  potężna "bomba" Dudka (w 75 minucie) z 25 metrów zapewniła Śląskowi wymarzony awans.